ايوليت

مدیر فروش فروردین ۲۵, ۱۳۹۳ دیدگاه‌ها برای ايوليت بسته هستند
ايوليت

ویژگیهای زمین شناسی و توصیفی

ايوليت قيمتي همرنگ با سافيه آبي است اما در گذشته اشتباهاً با نام سافيه در آب ناميده مي شد.كريستالهايي كه قيمتي نيستند از آبي تيره آبي روشن وگاهي اوقات خاكستري قابل تغييرند.يوليت مانند كورديريت توسط كاني شناسي فرانسوي با نام كوردير كشف شد. نام يوليت از كلمه اي يوناني به معني بنفش مشتق شده است.بلورهاي يوليت له صورت منشورهاي دو گانه هگزاگونال متبلور مي شوند.يوليت به دليل چند رنگيش متمايز است.سه رنگ آن عبارتند از زرد مايل به قهوه اي،آبي روشن وآبي تيره بهترين رنگ آبي آن در امتداد منشورها مشاهده مي شود.يوليت ممكن است درخشندگي هاي متفاوتي داشته باشد.در يوليت هاي سريلانكا به دليل حضور كاني هاي هماتيت وژئوتيت رنگ سنگ قرمز مي شود به همين دليل به آن يوليت خون گرفته گفته مي شود.

ايوليت در عقايد ملل جهان

سنگ نیلی رنگی است که برای کار کردن با چاکرای چشم سوم مناسب است و موجب افزایش نیروی ذهنی شده و حس کنجکاوی را افزایش می دهد.

پراكندگي جهاني

بيشتر يوليت هاي قيمتي در گراولهاي جواهرنشان سريلانكا وبرمه يافت مي شوند .از ديگر مكان هاي حضور اين سنگ قيمتي مي توان به ماداگاسكار ،هند ، كانادا اشاره كرد.يوليت هاي با درجه كيفيت بالادر ناميبيا وتانزانيا وجود دارند.
http://www.gsi.ir/

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.